.portfolio  .writings  .bio  .links  .blog  .home 

Thu, 14 June 2001

 

@כותגג: הפרטים הקטנים

 

@קרדיט: שני גברים שמנים

 

@כותרת: הסבון בכה מאוד

 

היי, את לא עזבת פעם את משרת העורכת הכל יכולה של חדשות ערוץ 2 בשביל תפקיד בכיר בעולם האינטרנט הישראלי?

 

כל מי שמכיר אותנו יודע שסדר זה דבר קדוש אצלנו, לא, לא המפגש השנתי עם כל הדודים והבדיחות הממוחזרות (למה טובלים ביצים במי מלח? וגו'), אלא סדר ומשמעת. זה לא נראה ככה ממבט בסלון שלנו, אבל חשוב לנו שכל דבר בחיים יהיה במקום שלו. אוכל במקום אחד, אהובותינו במקום אחר, וסקס במקום לגמרי אחר. (לא בנות, אין שום דבר שאנחנו רוצים לספר לכן).

אולי בגלל זה – ואולי בגלל שאנחנו באמת משועממים – אנחנו מוצאים את עצמנו בעצבים מטורפים כל יום מחדש כשבערוץ 2 או שלוש יש סדרות סבון. לא, אין לנו שום דבר נגד סדרות סבון. באמונה. לאחרונה התחברנו לסדרה "לחיות את החיים" (או כמו שהחבר'ה קוראים לה "תנו לחיות לחיות"), וכבר מזמן הגיע שמישהו יראה לאסא (יש לבטא איי-סה) ביוקנן מאיפה משתין הדג. דרך אגב – גרייס הולכת למות בקרוב, הודעה טרם נמסרה למשפחה (בעיקר כי לא ברור מי המשפחה. זה שבט יותר מסובך משבט דיין).

ככה שאין לנו שום דבר נגד סדרות סבון. יש לנו נגד סדרות סבון שאינן במקומן. בינינו, חוץ מכמה חיילי צה"ל במוצבים, וסבתא שלנו (היא זאת שמקליטה כל יום שישי בערב "יומן". חולה על הכריזמה של אורית לביא-נשיאל), לכל עם ישראל יש כבלים. או לווין. או שניהם (מבקרי טלוויזיה חיים את החיים הטובים). באיזו אופציה שלא בחרתם (לא ננסה להשפיע עליכם כאן, אבל בלווין יש את "רצח מאדום לשחור"), יש את ערוץ "ויוה". ערוץ שלם שמשדר רק סבוניות במבחר שפות. ספרדית, אנגלית ואפילו הניב המוזר של ערבית – שפת הקודש.

תחשבו על זה רגע – כל פעם שיש משחק כדורגל בערוץ 2, ישר מתחילות כל הבנות שמפסידות "סקס והעיר הגדולה" לבכות (בלי קשר, עוד לא פגשנו סדרה שבה אנחנו שונאים את כל הדמויות, אבל כולן. אין שם אפילו בחורה אחת שהיינו יוצאים איתה. ואנחנו לא בררניים, תאמינו לנו. אם אתם לא מאמינים לנו – תלכו תשאלו בתיכונים שבהם למדנו. את האחראים על פינת החי), למה לוקחים לנו את התוכנית, איזה מן דבר זה. וואלה צודקות. ספורט צריך להיות בערוץ הספורט, סדרות סבון צריכות להיות ב"ויוה", ותכניות כמו "סקס והעיר הגדולה" פשוט לא צריכה להיות.

נניח שאנחנו מבינים את ערוץ 2 – לסדרות סבון יש רייטינג טוב, וזה כסף. אבל מה בדיוק האינטרס של ערוץ 3 לדחוף לנו את "צעירים חסרי מנוח"? כמו שאנחנו מצפים שערוץ 1 ישדר לנו רק תכניות מקור ומורשת (איפה אבשלום קור כשצריך אותו, איפה?) מערוץ שלוש אנחנו מצפים לסדרות אמריקאיות מיובאות, מיטב תוצרת הפריים-טיים, ו"שבתות וחגים" (יעל אבקסיס ורומי אבולעפיה באותה סדרה? מה עוד אפשר לבקש. אפשר, אבל לא יוכלו להראות את זה בשמונה בערב), אנחנו לא רוצים מהם סבון, לא סדרות מערוץ AXN.

זה לא משהו אישי נגד ערוץ שלוש, באמת. אם היה רק ערוץ אחד בארץ, מילא. אבל בגוף שידור שאחראי על עשרות ערוצים, אולי כדאי שיפנימו את מושג הפרוגרמינג. אם הם צריכים, נממן להם נסיעה לכנסים מקצועיים בחו"ל. אה, בעצם, אנחנו כבר מממנים את זה.

 

לסיכום – יבוא מישהו עם מספריים וביצים, ויחתוך מכל ערוץ מה שלא רלוונטי. מצדנו – תעשו החלפות. "סקס והעיר הגדולה" יעבור לערוץ 3, "צעירים חסרי מנוח" ל"ויוה", ו"לגעת באושר" לערוץ 2. לא הגיוני?

 

בשבוע הבא – איך שכנענו את ג'ואי מ"דוסון קריק" להופיע בעירום בסרט האחרון שלה.

 

חמשת ה...

והשבוע – חמשת המתיחות שיגאל שילון עוד לא עשה

* לשכנע את אהוד ברק שהוא ניצח בבחירות

* הרבובדיה פותח את הדלת ואניטה פללי נכנסת

* להודיע לאברום בורג שאין יותר שידורי טלוויזיה מהכנסת

* לספר לגיא פינס שנגמר האיי-ליינר הכחול

* לקחת לכתבים של קול ישראל את הביפרים

 


The views expressed within this site pretty much represent those of the author.
Copyright 1997-2003© Yariv Zur.